Навчання катання на моноколесi

Якщо Ви тут, значить Ви вже знаєте, що таке моноколесо. Про всяк випадок, тут можете нагадати собі принцип роботи моноколеса і як воно устроєне.

Для тих, хто випадково зайшов на цю сторінку, варто уточнити, що на моноколесі потрібно вміти їздити, тобто, якщо Ви не вмієте, значить потрібно навчитися. Звучить банально, проте, не всі знають, що «просто став і поїхав» з цим видом транспорту не вийде.

Освоїти моноцикл не так вже й складно, але все-таки 1-2 години часу на навчання катанню виділити доведеться.

Отже, Ви хочете навчитися їздити на моноколесі і зрозуміти, як їм управляти?

Зазвичай такими питаннями цікавляться, коли ще не вміють кататися і немає свого моноколеса. В цьому випадку, є 2 варіанти розвитку подій:

 1. Знайти навчання їзді з інструктором
 2. Навчитися кататися самостійно

Для початку, варто сказати, що навчитися зможе кожен, але, як і в будь-якій справі, найголовніше - це Ваше бажання.

Навчання їзді на моноколесе з інструктором

Якщо це Ваш варіант, то все досить просто - потрібно знайти інструктора:)

Якщо Ви обрали модель свого моноколеса:

 • Ви телефонуєте нам, пишите на електронну пошту, коротше, зв'язуєтеся будь-яким зручним для Вас способом для підтвердження замовлення
 • Ми домовляємося з Вами про комфортний час
 • В обумовлений час Ви приходите за моноколесом і наш досвідчений експерт навчить Вас основам їзди на моноколесі

Далі Ви продовжуєте безпечне та впевнене отточування своєї майстерності в своїх комфортних умовах та ритмі, але головне - без стресу та побоювань не справитись.

Займає процес 1-2 години, в залежності від Ваших навичок і рівня фізичної підготовки.

Вартість 1 години - 300 грн., до кожного моноколеса на aldrive.com.ua 1 урок навчання - в ПОДАРУНОК.

Що Ви отримуєте при навчанні з інструктором:

 • повне розуміння принципу їзди на моноколесі
 • ази катання (рух з місця, їзда по прямій, повороти, зупинка)
 • Повну консультацію з усіх нюансів управління моноколесом

До зустрічі на уроках навчання катанню на моноколесе від aldrive

 

Навчитися кататися самостійно

Якщо ж Ви все-таки хочете навчитися самостійно, пропонуємо ознайомитися з послідовністю дій, якої варто дотримуватися.

В першу чергу, Вам буде потрібен захист (шолом, наколінники, налокітники та щитки на ноги).

Звичайно, Вам знадобиться моноколесо і навчальний ремінь.

Якщо все це у Вас в наявності, можете приступати.

Для початку трохи теорії: з точки зору пристрою, моноколесо це механізм з системою гіростабілізаціі. Вбудований внутрішній гіроскоп відповідає за визначення центру ваги - завдяки цьому підтримується рівновага в процесі їзди.

Ну все, з теорією покінчено. Як же кататися на моноколесі?

В принципі, загальні правила такі - набір швидкості відбувається за рахунок натискання пальцями ніг на педалі, рух назад - за рахунок натискання п'ятами на педалі.

Для того, щоб поїхати, є ряд вправ:

 1. Визначте провідну ногу. Попросіть друга штовхнути Вас вперед - та нога, на яку відбудеться випад і є Ваша провідна нога
 2. Відчуйте моноколесо. Поставте стопу на педаль прямо по центру, нога при цьому повинна бути щільно притиснута до корпусу моноколеса. Вже не цьому етапі спробуйте трохи натиснути носком на педаль і п'ятою, відповідно колесо почне рухатися вперед і назад. Відчуйте цей момент
 3. Відчули? Тоді наступна вправа - кругова або її ще називають циркуль. Робоча нога стоїть на педалі, друга нога - на асфальті. Ви трохи натискаєте пальцями ноги на педаль, колесо починає рухатися вперед, а Ви при цьому робите круговий рух навколо другої ноги. Потім те ж саме назад, натискаючи п'ятою на педаль.
 4. Все виходить? Тоді наступна вправа - Довгий крок. Ви стоїте головною ногою на педалі, трохи подаючи тіло вперед, як би роблячи крок, при цьому другу ногу Ви ставите на асфальт поруч з колесом, а не на нього. Повертайте (згадуємо «циркуль») і знову робимо крок. Спочатку Ваші кроки будуть зовсім не довгими і Ваше завдання їх робити більш довгими, намагаючись утримувати головну ногу якомога довше на колесі.
 5. Готово? Тоді наступний етап - їзда на одній нозі. Утримуючи рівновагу, їдемо по прямій на одній нозі якомога довше, друга нога при цьому «висить» в повітрі. Відчуйте всі нюанси і премудрості управління - утримання балансу, набір швидкості, невеликі повороти (зміна траєкторії).
 6. Є? Ну тепер вже зовсім просто - вправа Їзда на двох ногах. Все те ж саме, але тепер другу ногу Ви дуже плавно, без ривків, ставите на педаль. Продовжуйте рух. Найголовніше правило тут - робити все плавно. Для зупинки переносите вагу тіла на центр педалі - відбувається зниження швидкості. При зупинці знімайте другу ногу з колеса так само плавно, як і ставили.
 7. Повторюйте всі знову і знову. Коли в прямому сенсі слова Ви вже не будете відчувати ніг, краще зупинитися і продовжити на наступний день.

Це все!

Звучить просто, на практиці буде все трохи складніше, але у Вас все вийде.

Ще раз нагадаємо - навчальний ремінь і щитки для ніг Ваші основні допоміжні елементи.

О, чуємо питання «А як же трюки?» - Ну звичайно, їзда назад, змійка, стрибки і так далі. Все це теж у Вас буде. Але спочатку базові навички їзди на моноколесі, а трюки згодом. Про трюки читайте в наших статтях в розділі «корисне».

Успіхів!